top of page

O nas

Dom Samotnej Matki im. Świętej Rodziny, działający już od piętnastu lat, prowadzony jest przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. Nasze siostry pracując przy różnych parafiach na terenie Chicago spotykały się z problemem samotnych matek oraz niechcianego macierzyństwa. Takie kobiety zgłaszały się do naszych domów, ale nasza pomoc w przetrwaniu trudnego dla nich czasu, była ograniczona i tylko doraźna.

 

Właśnie wtedy powstała myśl utworzenia takiego domu. Zwróciłyśmy się z zapytaniem do ówczesnego kardynała Francis George. On  nam pobłogosławił i wskazał kilka pustych klasztorów, które można byłoby przebudować na ten cel. Klasztory te były mocno zniszczone, wymagały dużego nakładu finansowego i nie przypominały przytulnego domu, w którym kobiety i ich dzieci czułyby się bezpiecznie. Wtedy podjęłyśmy, decyzję, żeby kupić zwyczajny dom przypominający dom rodzinny. W tym celu założyłyśmy Fundację „Totus Tuus”.

Dom Samotnej Matki im. św. Rodziny został zakupiony 23 maja 2008. Po remoncie jednego piętra dwie pierwsze mieszkanki  zamieszkały w nim już 15 czerwca 2008. Dom był kupiony od banku, jego stan nie był gotowy do zamieszkania, wymagał remontu. W 2015 ten dom został sprzedany, a kupione zostały dwa inne. Fundacja Totus Tuus zakupiła dom jednorodzinny, gdzie znajdują się biuro, kaplica i mieszkają siostry. Drugi dom z przeznaczeniem na DSM zakupiło Zgromadzenie Sióstr Misjonarek 24 grudnia 2015. 

 

Obecnie zamieszkuje go osiem matek i jedenaścioro dzieci. Do chwili obecnej z pomocy w naszym domu skorzystało prawie 150 matek i 190 dzieci. Urodziło się 10 dzieci, a dwoje zostało oddane do adopcji (jedno po nagłej śmierci mamy i jedno zaraz po urodzeniu). 

Do Domu Samotnej Matki może zgłosić się każda matka, która znajdzie się w potrzebie. Matka z dzieckiem lub matka oczekująca dziecka, nawet gdyby chciała po urodzeniu oddać je do adopcji.  

 

bottom of page